Неудържима Пиронкова прегази и Стивънс за първия си 1/8-финал в Париж

PARIS, FRANCE - MAY 27: Tsvetana Pironkova of Bulgaria stretches to hit a forehand during the Ladies Singles third round match against Sloane Stephens of the United States on day six of the 2016 French Open at Roland Garros on May 27, 2016 in Paris, France. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Цветана Пиронкова написа съвсем нова страница от историята на участията си на Ролан Гарос и за първи път в своята кариера си се класира на осминафинал на Ролан Гарос след категорично 6-2 6-1 над Слоун Стивънс.

Първата ни ракета до момента нямаше победа в 3 мача срещу американката, но днес балансът на силите беше категорично в полза на Цвети, която в трети пореден двубой показва абсолютно преобразена игра на клей.

Пиронкова не започна добре и след три непредизвикани грешки подари пробив на Стивънс още в първия гейм на мача, но бързо намери своя ритъм и с наистина класно представяне на ретур успя да постави под сериозно напрежение американката. Резултатът – световната №22 започна да се огъва и загуби следващите шест гейма за по-малко от 20 минути, което означаваше сет на сметката на Пиронкова.

Цвети стигна до 40-40 в първото подаване на американката след почивката, но този път Стивънс се измъкна от трудната ситуция и сложи край на серията от 7 поредни гейма на Пиронкова. Цвети обаче скоростно спечели сервиса си за 2-1 и след брилянтна защита дочака грешка на американката, което й осигури решаващ пробив за 3-1. Пиронкова скоростно поведе с 40-0 и при втория си геймбол реализира прекрасна комбинация за аванс от 4-1.

Стивънс навакса пасив от 15-40 в следващото си подаване, но беше видимо неуверена и вместо да намали изоставането си, допусна нов пробив за 1-5. Пиронкова пък завърши по перфетен начин един перфектен мач с гейм на нула за крайното 6-2 6-1. Най-добрата ни тенисистка продължава на осминафинал срещу световната №2 – Агнешка Радванска.