Меси отново няма отбелязан гол

Напоследък, на Меси изобщо не му върви. Твърде дълго продължава серията му без отбелязани голове. След мача с Реал Мадрид, стана ясно, че той отново не успя да отбележи своя 500-ен гол в кариарата си и се оказва, че серията му без такива стана 362 минути. Това е рекорд по пропуснати голове в кариерата му, след като се направи равносметка на последните 5 години. В периода април – май 2011 година Меси не бе вкарвал гол 417 минути. През май 2011 Барселона спечели своята четвърта Шампионска лига, когато меси вкара изключително важен гол на финала срещу Манчестър Юнайтед на стадион „Уембли“ при победата с 3:1, с което прекъсна серията си от липса на попадения. С гола на Меси отборът на Барселона поведе с 2:1, за да стигне до крайния успех с 3:1 и да спечели най-престижния европейски клубен турнир. Коментарът на феновете на футболиста е, че той ще се завърне по-силен от всякога и ще изненада всички.