Атлетико Мадрид отива на полуфинали

В мач от 1/4-финалите на Шампионската лига Атлетико Мадрид детронраха Барселона.

999999999999999

Атлетико Мадрид победиха с 2:0 актуалния носител на трофея. Това беше реванша на „Висенте Калдерон“ и продължават на полуфиналите.

За успеха на тима допринесе французинът Антоан Гризман, който отбеляза и двата гола. Той отбеляза първия гол в 36-ата минута, а втория в 85-ата минута от дузпа. Треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне направи само една промяна в стартовия състав, тъй като негов играч получи картон. На мястото на получилия червен картон Фернандо Торес той пусна в игра Аугусто Фернандес. Колегата му Луис Енрике от своя страна не направи нито една промяна в състава си, който спечели първата среща. Макар че на „Камп Ноу“ те загубиха с 1:2, „дюшекчиите“ победиха Барселона в свирепия испански сблъсък на „Висенте Калдерон“ и продължават към 1/4-финалите.

На полуфиналите Атлетико Мадрид ще се изправят с някои измежду Реал Мадрид, Байерн Мюнхен и Манчестър Сити.

Автор: plamonka