Атлетико и Байерн ще играят за място във финала

Дойде време за дългоочакваният втори сблъсък от полуфиналите в Шампионската лига, в който ще играят Атлетико Мадрид и Байерн Мюнхен.

65666
След отминалият постен двубой между Манчестър Сити и Реал Мадрид, който приключи с резултат (0:0), е време за един мач между два отбора в страхотна форма, който предвещава много неизвестни и очакванията са големи.

До момента двата отбора са се срещали само веднъж в Европа, но пък срещата им е легендарна. Двата тима се изправиха един срещу друг във финал за Купата на европейските шампион. А сега ще играят един срещу друг в полуфиналите в Шампионската лига.

След като на четвъртфиналите Атлетико отстрани Барселона доказа, че може да се справя и с най-добрите. А сега предстои да видим как ще се справи с Байерн, макар че отборът е считан за лек фаворит в сблъсъка. Двата тима показаха, че са във форма като Атлетико спечели последните си пет мача и вече 422 минути няма допуснат гол, а Байерн пък е без загуба от 11 мача, в които постигна 9 победи. И двата тима мечтаят да стигнат до финала. Преди 2 години Атлетико и Диего Симеоне имаха шанс и стигнаха до мача за трофея, но драматично загубиха от градския си съперник Реал. Сега те отново мечтая за нов финал.

Относно отбора Байерн, в предишните два сезона Пеп Гуардиола се проваляше именно на фаза полуфинал. След края на сезона испанецът напуска отбора и шанс и сега за него това е последен шанс да триумфира с Байерн в Шампионската лига.

Автор: plamonka